Viete o zdravotných výhodách ajurveda čaj?

Čaj je len o najtypickejší nápoj pre takmer každý začať svoj deň s osviežujúci štart. Poskytuje im podporu rozhliadne po celý deň v ďalších energickým spôsobom. To by mohlo zvýšiť energiu, ak človek prepne na ajurvédske čaj. Ajurvédske čaje sú výraznou zmesou prírodných rastlín a bylinných procedúr, ktoré majú aromatickú esenciu a veľkú liečivú energiu pre mnoho zdravotných podmienok. Jej energia na výstavbu mechanizmu tela zlepšením orgánov z tela. Tie prichádzajú v rôznych opatreniach, ktoré pomáhajú zbaviť sa a kontrolovať nezdravé fungovanie z tela. Ajurveda Čaje sú veľmi užitočné pre zlepšenie všeobecného zdravotného stavu.

Ayurveda Čaj funguje dobre pre udržanie dokonalej pokožky a lesklých vlasov. To môže tiež pomôcť pri zbavení sa škodlivých toxínov z tela, ktoré vytvárajú žalúdočné ochorenia, ako je pálenie záhy, znižuje nespavosť, kontrolu hladiny cholesterolu, zníženie hmotnosti, rovnako ako riadenie rakoviny do určitej miery.

Pravdepodobne najprírodnejšou metódou starať sa o seba je použitie ajurveda čaj ako pravidelný nápoj. Rad Ayurveda čaj kvalitné recepty boli v rôznych opatreniach pre konkrétne výhody.

Ajurveda čaj na trávenie: Varte 3 poháre vody a pridajte 1 čajovú lyžičku všetkej rasce, koriandra semien výrobkov a fenikel semeno produkty. Nechajte ju namočiť po dobu 5 minút, po ktorej napätie je priamo do misy. Teraz pridajte med do kvapaliny, aby bolo naozaj sladké.

Ayurveda (Banafsha) Tea for Cold and Cough: Make a combination of 60 gm Banafsha, 15 gm Kulanjan & 20 gm Mulethi and boil the mix in water. Teraz pridajte malé množstvo eukalyptového oleja alebo mäty piepornej.

Ajurveda (Jushanda) Čaj pre úľavu v bronchiálnej astmy: Make kombinácia Mulethi, 15 gm Somavali, 25 gm Vasaka, a pár gm Naushadar a varte zmes vo vode.

Ayurveda Tulsi Čaj pre upokojujúci pocit: Make kombinácia 50 gm Tulsi, 7,5 gm Dalchini, 5 gm Brahmi, 15 gm Banafsha, 25 gm Saunf, 15 gm Iliachi Dana, 25 gm všetky Lalchandan a Kali Mirch.

Bylinný preháňadlo čaj: make kombinácia 90 gm Senna a 10 gm Dhania a varte zmes vo vode. To pomôže zbaviť zápchy.

Čaje všetkých typov majú jedinečné prvky, ktoré pomáhajú riadiť a zlepšovať zdravie tela a znížiť mnoho podmienok. Tieto čaje tiež podporujú, ako sa zbaviť niektorých druhov Dosha. Každý čaj zloženie a druh má rôzne účinky a liečivé sily. Hlavnými druhmi čaju, ktoré je možné získať v kategórii Ajurveda, sú stimulujúci čaj, vyvažovací čaj a tiež anti-kmeňový čaj. Pri použití správnych prvkov v dokonalej zmesi plánovania čaju na konkrétny účel pomôže prekonať zdravotné problémy.

Tieto čaje sa zaoberá fyzickými a duševnými problémami vyvážením a harmonizáciou vášho tela, mysle a duše. Ľudia, ktorí chcú vytvoriť zdravý štýl existencie a posilniť ich fungovanie tela môže vždy konzumovať ajurveda čaj, bylinkové čaje a eko-šetrné čaje. Nájdete tu mnoho on-line stránky, ktoré dodávajú čaje z mnohých zmesí, ktoré zahŕňajú bylinný čaj, Eco-friendly čaj, bielený čaj, ajurveda čaj a oveľa viac druhov čajov. Všetky sú prírodné, ekologické a bezpečné pre zdravie