Táto ľahká 5-dňová diéta vám môže pomôcť stratiť 25 libier mesačne

Medzi prípravou zdravých obedov, starostlivým meraním porcií a sledovaním každej kalórie, držanie diéty sa môže javiť ako príliš veľa práce. Musí to byť také ťažké? Ukázalo sa, že odpoveď je nie! Prelomový výskum dokazuje, že diéta iba päť dní – a po zvyšok mesiaca na ňu zabudnutie – je bezpečným spôsobom, ako rozpustiť uviaznutý tuk a zabrániť jeho vypadnutiu z rámu.

 skutočnosti si systém spaľovania tukov z času na čas skutočne potrebuje prestávku. Je to preto, že 90 percent žien nad 40 rokov má prepracované mitochondrie – mini elektrárne v našich bunkách, ktoré premieňajú prichádzajúce kalórie a uložený tuk na energiu, ktorú telo môže spaľovať na palivo. “Porazili sme naše mitochondrie na smrť so žiadosťou, aby sa robiť príliš veľa práce,” hovorí kardiológ a dlhovekosť expert Steven Gundry, MD, NYT autorky bestselleru The Energy Paradox ( Kúpiť na Amazonu, $ 25,49 ). Štúdie ukazujú, že mitochondrie potrebujú čas na odpočinok a opravu medzi jedlami, aby mohli optimálne fungovať. “Ale priemerný Američan teraz trávi 16 hodín denne jedením a trávením, a to vytvára bunkový ekvivalent dopravnej špičky,” vysvetľuje Dr. Gundry. “Naša energia – podobne ako cesty v dopravnej špičke – sa doslova zastaví.” Keď sa to stane, telo nemôže premieňať prichádzajúce kalórie alebo uložený tuk na palivo. Metabolizmus sa spomaľuje, nemáte energiu – a to vedie k hromadeniu prebytočných kilogramov.

Prelomový výskum pozoruhodne ukazuje, že reštartovanie zoštíhľovacieho systému tela trvá len päť dní. Kľúčom k tomu je podľa Dr. Gundryho konzumácia nízkokalorickej rastlinnej stravy päť mesiacov po sebe každý mesiac. To obmedzuje množstvo práce vyžadovanej od mitochondrií a dáva im čas na relaxáciu a liečenie. „Doslova im dávate päťdňovú kúpeľnú dovolenku,“ hovorí. “Je neuveriteľné, že mitochondrie sú schopné sa opraviť, aby zvýšili svoje schopnosti vyrábať energiu, ak im dáte malý odpočinok.” Môžu sa regenerovať – ​​oprášiť sa a nabrať sa – vo veľmi krátkom čase. “ To znamená, že malé bunkové energetické motory sú schopné efektívnejšie spaľovať prichádzajúce kalórie.

Diéta iba päť dní tiež vedie bunky k spaľovaniu uloženého tuku – najmä z brucha . “Keď nemáte veľa energie dovnútra, kam ide systém, aby získal palivo?” Ide o brušný tuk, “vysvetľuje odborník na dlhovekosť Valter Longo, Ph.D., z University of Southern California (ktorý nie je nijako prepojený s Dr. Gundry alebo jeho plánom). V štúdiách Dr. Longa a jeho tímu mali dospelí, ktorí každý mesiac päť dní po sebe nízkokalorickú rastlinnú stravu, po troch mesiacoch o 86 percent menej brušného tuku a o 66 percent menej celkového telesného tuku ako tí, ktorí nasledovali štandardná strava 24/7. Ženy PRVÉ hovorili s tým, že stratili až dva centimetre brucha týždenne.

Výhody presahujú chudnutie. Diétujúci v štúdiách Dr. Longa tiež zaznamenali množstvo ďalších výhod, vrátane zlepšenia krvného tlaku , cukru v krvi, triglyceridov a cholesterolu. “Je to, akoby diéta spúšťala procesy na omladenie celého tela,” hovorí doktor Longo. “Veci sa vrátia tam, kde boli, keď si mal 18 rokov.” Telo sa vracia k mladosti a optimálnemu fungovaniu. “

Zmeny prebehnú rýchlo, hovorí Dr. Gundry: Väčšina žien uvádza, že sa v prvom týždni plánu cítia menej pomaly. „Slovo„ diéta “nikdy nebolo v mojej slovnej zásobe, ale regeneroval som sa psychicky, emocionálne, fyzicky a duchovne,“ povzbudzuje Tamara Quarles (58), ktorá schudla na 261 libier sledovaním rastlinnej detoxikácie päť dní každý mesiac. “Som taký hrdý!”

Ste pripravení začať so svojou transformáciou? Čítajte ďalej o päťdňovom pláne.

Chutné a efektívne

Dodržiavanie rastlinnej stravy po dobu piatich po sebe nasledujúcich dní každý mesiac dáva mitochondriám – „elektrárňam“ tela – veľmi potrebnú prestávku na doplnenie a liečenie, urýchlenie metabolizmu a spaľovanie tukov. Táto mini dovolenka pre naše bunky ponúka oddych od štandardnej americkej stravy, ktorá je plná živočíšnych tukov a cukru a zanecháva nás „nadmerne vyživovaných a poddimenzovaných,“ tvrdí odborník na dlhovekosť a najpredávanejší autor NYT Steven Gundry, MD „Ale ak sa pokúsite tento päťdňový plán iba raz mesačne a ak ho budete robiť dôsledne každý mesiac, dôkazy ukazujú, že získate rovnaké výhody, ako keby ste celý život prijímali každý deň o 30 percent menej kalórií! “

Najlepšie zo všetkého je, dodáva Dr. Gundry, že môžete získať výhody bez toho, aby ste sa čohokoľvek vzdali. Pretože 25 dní v mesiaci môžete jesť, čo chcete, je lepšie dodržiavať tento plán ako pri iných diétach. “Získate všetky výhody pôstu bez negatívnych stránok,” ako napríklad hladný pocit alebo únava.

V strave zvyšujúcej mitochondrie, ktorú podporuje Dr. Gundry, budete jesť malé jedlá z rastlín v celkovej hodnote asi 800 kalórií za deň. Odporúča dodržiavať plán od pondelka do piatku, takže budete mať víkend, na ktorý sa môžete tešiť. Môžete si však zvoliť ľubovoľných päť po sebe nasledujúcich dní, takže mesačná strava nemusí zasahovať do žiadnych špeciálnych udalostí alebo osláv.

Počas piatich „diétnych dní“ naplníte svoj tanier zeleninou, fazuľami a orechmi. Nezabudnite jesť veľa listovej zeleniny, ktorá je bohatá na antioxidanty podporujúce mitochondrie. “Urobil som tento plán len tak, že som päť dní jedol šaláty,” hovorí doktor Gundry a niektoré ženy uvádzajú, že si na jedlo pripravili obrovský hrniec so zeleninovou polievkou . “Je to také ľahké a nikdy nepociťujem hlad.”

Poznámka k fazuli: Dr. Gundry odporúča ich tlakové varenie, ktoré štiepi lektíny, prírodné zlúčeniny, ktoré poškodzujú črevo, spôsobujú plyn a znižujú hmotnosť. Ak nemáte tlakový hrniec alebo čas na predvarenie fazule, siahnite po konzervovaných fazuliach značky Eden – pred konzervovaním sú uvarené na tlaku.

Jedinou vecou, ​​ktorá nie je v ponuke, sú živočíšne jedlá, ako sú mäso a mliečne výrobky, ako aj obilniny (ktoré obsahujú lektíny) a ovocie (jeho cukor môže spomaliť výsledky). A po zvyšok mesiaca postupujte podľa týchto tipov, aby ste svoje mitochondrie ďalej liečili a stratili ešte viac:

Doprajte si dostatok zdravých tukov.

Ukázalo sa, že mastné kyseliny s krátkym reťazcom, podobne ako tie v rybách a olivovom oleji, vyživujú mitochondrie. Navyše, tieto tuky aktivujú gény, ktoré spaľujú motory bunkovej energie, a podnecujú bunky k rýchlemu spaľovaniu uloženého tuku. Výplata: V štúdii American Journal of Clinical Nutrition postmenopauzálne ženy s nadváhou, ktoré zvýšili príjem zdravých tukov, stratili za dva mesiace päťkrát viac telesného tuku ako ženy, ktoré tuky nejedli.

Obmedzte cukor.

Cukor môže poškodiť mitochondrie, tvrdí Dr. Gundry. Odporúča obmedziť cukor zo spracovaných potravín a zvážiť tiež obmedzenie ovocia s vysokým obsahom cukru. Navrhuje ísť na černice a maliny, ktoré majú zvyčajne menej cukru ako iné ovocie.

Pridajte doplnok.

Ukázalo sa, že antioxidant nazývaný pyrolochinolín chinón (PQQ) aktivuje gény, ktoré vytvárajú nové mitochondrie, zvyšujú spaľovanie tukov a zvyšujú energiu až o 38 percent. “Som veľkým fanúšikom PQQ,” hovorí Dr. Gundry. Odporúča užiť 10-20 mg. PQQ za deň. Jeden na vyskúšanie: Life Extension Super Ubiquinol CoQ10 s PQQ .

Zníži obmedzenie kalórií imunitu?

Aj keď si možno myslíte, že obmedzenie príjmu kalórií by zdanilo organizmus a znížilo imunitu, Dr. Gundry tvrdí, že opak je pravdou! „Tento plán skutočne zlepšuje váš imunitný systém ,“ tvrdí.

“Obmedzenie kalórií dáva vášmu imunitnému systému vysokú rýchlosť.” Výskum ukazuje, že počas pôstu sa imunitný systém snaží šetriť energiu vylučovaním unavených buniek. Toto spúšťa telo po päťdňovej diéte na nahradenie starých buniek novými imunitnými bunkami. “Existuje omladenie imunitného systému,” hovorí doktor Longo. Čím viac je imunitný systém poškodený, tým viac sa ho vymieňa. “Pre niektorých môže tento plán generovať nový imunitný systém.”

A zdravý imunitný systém je schopný lepšie chrániť pred všetkým od nachladnutia cez rakovinu až po COVID-19. Pôst tiež pomáha vrátiť hodiny, čo spôsobuje, že ste menej náchylní na choroby, dodáva doktor Longo. “Strava má potenciál umožniť nám, aby sme sa stali zdravšími a zostali tak dlho.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *