Vyhoďte 11 libier za 7 dní pomocou tohto triku s ľahkým olivovým olejom

Keď zdravotné problémy spôsobili, že Nicola Sambazisová počas pandémie nebola bezpečná ako server, vstúpila rodinná priateľka, šéfkuchárka Maria Loi. Pripravila všetky jedlá Nicoly a navrhla denné dávky olivového oleja.

Nicola, hlboko dotknutá láskavosťou šéfkuchára Loiho, stále váhala, či si má rovno vziať olivový olej . “Povedala, že to môžem rozmixovať na smoothie, tak som začala,” spomína 55-ročná rodáčka z New Yorku. Dokonca sa viac usmievam! “

Hľadáte ultraľahký spôsob, ako naštartovať chudnutie a zlepšiť zdravie? „Vezmite si každé ráno dve polievkové lyžice olivového oleja,“ navrhuje šéfkuchárka Maria Loi , odborníčka na výživu a moderátorka nového programu PBS Secrets of the Mediterranean . Nedávno sa dostala na prvé stránky novín tým, že vyzvala zamestnancov svojej newyorskej reštaurácie Loi Estiatorio, aby otestovali tento jednoduchý hack z jej rodného Grécka. „Chcel som posilniť ich imunitu počas pandémie,“ vysvetľuje Loi, ktorá im tiež poskytla tri stredomorské jedlá zadarmo denne.

Ľudia pohotovo zhodili až 50 libier, dostali lieky na predpis a zvrátili cukrovku 2. typu. “Ľudia boli skeptickí, kým nevideli výsledky!” Loi hovorí, že jej starý otec trval na tom, aby celá jeho rodina užívala dávky olivového oleja ako vitamíny, a robila to celý život – s výnimkou jedného hektického obdobia. “Keď som prestal, pribral som 40 kíl.” Ale vrátil som sa ku koreňom a váha odpadla ako kúzlo. Teraz mám viac ako 60 rokov a môj lekár hovorí, že som zdravý ako 25-ročný! “

Odborníci už dávno hovoria o výhodách stredomorskej stravy. Prestížna porota zložená z US News & World Report ju skutočne označila za najlepšiu celkovú stravu už štvrtý rok.

A nová multi-univerzitná štúdia zistila, že stredomorskí dietológovia schudnú štyrikrát viac ako ostatní zdraví dietológovia. Napriek tomu si mnohí z nás nie sú istí, ako začať. Skvelá vec na stratégii olivového oleja Loi: Nie je čo vymýšľať a vedie dlhá cesta k tomu, aby bola každá strava omnoho viac stredomorská! Je to preto, že spotreba olivového oleja v Grécku je 19-krát vyššia ako v USA. Existujú presvedčivé dôkazy, že aj trochu olivového oleja navyše môže mať veľký vplyv.

Ako vám olivový olej pomáha pri chudnutí?

Olivový olej je tvorený asi zo 75 percent kyselinou olejovou, čo je mastná kyselina, ktorá preukázateľne funguje ako silný prostriedok na potlačenie chuti do jedla. Navyše, výskum Mary Flynn, RD, Ph.D. z Brown University, ukazuje, že ženy, ktoré držia stravu bohatú na olivový olej, môžu skutočne konzumovať ďalšie stovky kalórií denne a stále výrazne chudnúť.

Ako je to možné? Mnoho štúdií naznačuje, že kyselina olejová aj silné polyfenolové antioxidanty v olivovom oleji pomáhajú blokovať vstrebávanie tukov, urýchľujú metabolizmus, zlepšujú kontrolu hladiny cukru v krvi, zmierňujú vnútorný zápal spojený s nespočetnými chorobami a oveľa viac.

Ako začínate?

Šéfkuchár Loi odporúča začať deň dvoma lyžicami olivového oleja nalačno. Potom „zamierte k prírodným potravinám so zeleninou, fazuľami, morskými plodmi, bylinkami a ďalším olivovým olejom ako hlavnými výrobkami,“ hovorí. Uistite sa, že je lekár v poriadku, aby vyskúšal nový plán.

Veda o olivovom oleji je taká presvedčivá, dokonca aj lekári sa toho hromadia. “Po vydaní štúdie, ktorá spájala štyri polievkové lyžice olivového oleja s chudnutím, niektorí moji kolegovia a ja sme vlastne pridali štyri polievkové lyžice olivového oleja denne a nielenže sme schudli, ale stratili sa aj centimetre z pása,” hovorí univerzita kardiológa z Connecticutu, Stephena Sinatru, „Je to niečo, čo stále robím každý deň. Začlenenie väčšieho množstva olivového oleja do vašej stravy môže skutočne urobiť veľký rozdiel. “

To je obzvlášť pravdivé, poznamenáva Loi, ak ho použijete ako nástroj na prechod na zdravší spôsob stravovania. „Pripravte si jednoduché jedlá s množstvom zeleniny, fazule, morských plodov, čerstvých bylín a samozrejme olivového oleja,“ navrhuje autorka gréckej diéty. Potom môžete pridať mierne množstvo prakticky ľubovoľného nespracovaného jedla – ako je syr, orechy, mäso, červené víno – a stále očakávať, že zoštíhnete pekným klipom.

Tu je príklad, ako používať zdravé sponky a jedlá v stredomorskom štýle, aby ste videli úžasné výsledky chudnutia.

RAŇAJKY: Doprajte si grécky jogurt s nakrájaným ovocím, nasekanými orechmi a voliteľným mrholením medu.

OBED: Dajte si veľký miešaný šalát s grilovaným kuracím mäsom, nasekanými orechmi a vinaigretou z olivového oleja.

VEČERA: Hodíme ryby a zeleninu na olivový olej a dochutíme. Pečieme pri teplote 425 stupňov Fahrenheita asi 20 minút.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *