Nasťahovať sa k sebe

Nasťahovanie k partnerovi je zvyčajne ďalším veľkým krokom vo vzťahu. Ale aj keď je myšlienka na to, že sa každé ráno zobudíte vedľa ich bonny tváre, romantická, ste pripravení na realitu? A hovorili ste cez to, čo obaja čakáte?

Posúvaš“ alebo „rozhoduješ?

Dobre, takže to znie žartovne, ale je potrebné rozlišovať ju. Možno si myslíte, že to má zmysel z hľadiska nájmu, alebo je to najjednoduchší spôsob, ako sa navzájom vidieť pri svojich náročných prácach. Toto sú platné dôvody na nasťahovanie sa, ale musíte tiež emocionálne preskúmať, čo to pre vás oboch znamená, skôr ako sa pustíte do plochého lovu.

“Spýtaj sa sám seba, o čom sa spolu pohybuje?” hovorí doktorka Janet Reibsteinová, psychologička a profesorka na Exeterskej univerzite. „Ide o pohodlie alebo je to ďalší krok vo vašom vzťahu? Najprv sa musíte rozhodnúť. “

Ste „pripravení“ sa nasťahovať spolu?

To je pre každý pár odlišné a nakoniec je to vaše rozhodnutie. Je však treba najskôr premyslieť niekoľko vecí:

Ste pripravení zmeniť svoj súkromný život?

Váš súkromný život – keď vidíte svojich kamarátov, ako neskoro zostaňte vonku, čo a kedy budete jesť, koľko televízie sledujete – bude treba znova prerokovať každý zvyk, ktorý ste si vytvorili sami. Ste na to pripravení?

Nasťahovanie nebude fungovať, ak budete pokračovať presne tak, ako ste to robili doteraz, len keď sa o vašu posteľ delí váš partner. Teraz spolu vytvorte a zdieľajte „domov“ – vaše akcie ich ovplyvnia a naopak. Nie je to romantické, ale treba pred podpisom zmluvy diskutovať a rozhodnúť sa, čo je čo.

„Váš život už nežije sám, žije s dopadom na niekoho, koho milujete,“ hovorí Dr. Janet. „Obaja sa vzdávajú svojich súkromných právnikov a musia o nich opätovne rokovať.“ Musíte byť pripravení na to, aby vzťah ovládal veci a musel iba povedať „ ale chcem to urobiť.“ “

Znie to strašidelne? Skľučujúca? Nie také milé, ako ste si mysleli? Vieme, ale je dôležité si vopred premyslieť. Ak nie ste pripravení zdieľať a kompromitovať svoj životný štýl, pravdepodobne ešte nie je pripravení sa k tomu prisťahovať.

Čo pre vás oboch znamená spoločné sťahovanie?

Možno si myslíte, že nasťahovanie je skvelý spôsob, ako ušetriť na prenájme v polovici týždňa si dopriať viac sexu. To je v poriadku, ak s tým váš partner súhlasí. Čo však v prípade, že si myslia: „ toto je ďalší krok k manželstvu“? Čo ak po určitom čase predpokladáme, že návrh je na kartách? Uistite sa, že ste na rovnakej stránke; inak sa nastavuje na spolužitú nočnú moru naplnenú nepeknými náznakmi a pasívne agresívnymi komentármi.

„Väčšina ľudí spolu žije, než sa vydajú,“ hovorí Dr. Janet. “Niektorí ľudia preto predpokladajú, že spoločné bývanie je krokom k svadbe. Ak sa tak nestane, budú zmätení.”

“Je to skutočne ťažký rozhovor, ale je potrebné prediskutovať, čo znamená pohyb v zmysle vašej budúcnosti.”

Popremýšľajte nad logistikou sťahovania

Po emocionálnej stránke ste teda pripravení zdieľať kúpeľňu. To je skvelé, ale vydržte, je tu ešte pár zalomení, ktoré musíte najskôr vyžehliť.

Už ste premýšľali o:

  • KDE žiť? Našli ste miesto, ktoré bude vyhovovať obom? Ak má niekto z vás stále dlhšie dochádzať alebo ak nerád žije v komplexe, keď má rád „ hlášky“, môže viesť k nevôli.
  • AKO skombinovať svoje veci? Dva kecy v hodnote života = jeden chaotický neusporiadaný domov. Rozprávali ste sa o tom, čo si so sebou beriete? Aj maličkosti, ako napríklad to, čo zavesiť na steny, môžu spôsobiť trenie.
  • Dokážete žiť s nevyhnutnosťou, že čoskoro budete vedieť, ako vonia hovno vášho partnera? A stále si ich chcete predstaviť?

Udržiavanie lásky nažive

Pretože loling pred televízorom spolu v zafarbených tielkach nie je vrchol romantiky, budete musieť tvrdo pracovať na tom, aby tento plameň horel.

  • Pozvať partnera na rande – je to klišé, ale kvalitný čas, keď vyjdete z domu, je nesmierne dôležité.
  • Komunikujte s ostatnými ako pár. Vidieť svojho partnera ako animované chatuje, vám pripomenie, že vystresovaná unavená osoba má s ranným dychom, ktorý každý deň prebúdzate, ďalšiu stránku.