Použite lacné, prírodné mydlo ako čistič pre domácnosť, šampón, make-up odstraňovač

make-up odstraňovač

Ak ste súčasťou zeleného hnutia, možno už viete o mnohých výhodách kastílneho mydla. Ale ak nie ste, sme tu, aby sme sa podelili o to, že táto základná by mohla byť len vec, ktorú potrebujete na nahradenie najčastejšie používaných domácich a kozmetických výrobkov.

make-up odstraňovač

Pôvodne z kastílskej oblasti Španielska, kastílové mydlo sa vzťahuje na mydlo vyrobené z rastlinných olejov. Zatiaľ čo iné mydlá sú vyrobené zo živočíšnych produktov, ako je kozie mlieko alebo loj (hovädzí tuk), kastílové mydlo bolo vyrobené tradične s olivovým olejom. V týchto dňoch, výrobcovia robia kastílové mydlo s inými rastlinnými olejmi, ako je kokosový olej, avokádový olej, konopný olej, ricínový olej, mandľový olej, a dokonca aj orech olej. Kastílové mydlo sa predáva v tekutej forme (milujeme tento od Dr Bronners a v pevnej forme baru (pozrite sa na tento z JR Watkins

Vzhľadom k tomu, že nepoužíva živočíšne vedľajšie produkty, kastílové mydlo je považovaný za šetrné k životnému prostrediu a je to hit medzi vegánmi a vegetariánmi. Je prirodzene bez škodlivých parabénov, sulfátov a ftalátov, takže je ideálny pre tých, ktorí majú citlivú pokožku. A čo viac, môže byť použitý pre toľko rôznych účelov na vašom tele a vo vašej domácnosti. Pozrite sa na niekoľko z nich nižšie.

7 spôsobov, ako používať kastílové mydlo

Umývanie tela a šampón

Snáď najčastejšie použitie kastílové mydlo je ako umývanie tela a šampón. Stačí použiť malé množstvo kastílové mydlo s utierka alebo loofa v sprche ako umývanie tela, alebo sústu na pokožke hlavy a vo vlasoch pred klimatizáciou.

Mydlo na ruky a tvár

Kastílové mydlo je tiež skvelé pre citlivé oblasti, ako je tvár a pre dezinfekciu rúk. Môžete použiť kastílové mydlo na tvári alebo rukách na vlastnú päsť, alebo urobiť voňajúce DIY ručné mydlo kombináciou dvoch lyžíc kastílového mydla s 10 uncí vody vo fľaši s niekoľkými kvapkami akéhokoľvek esenciálneho oleja podľa vášho výberu (citrón je dobrá voľba).

Prací prostriedok

Vymeňte svoj typický prací prostriedok za prirodzenejší alternatívu. Ak chcete použiť kastílové mydlo ako prací prostriedok, stačí pridať pol šálky tekutého kastílneho mydla do práčky.

Čistič domácností

Ak chcete vytvoriť svoj vlastný DIY čistič domácností s kastílovým mydlom, zmiešajte jednu šálku tekutej kastílie s literou vody v striekacej fľaši. Tento čistič môžete použiť na povrchoch, ako sú dosky, stoly, podlahy, a dokonca aj v kúpeľni!

Pet šampón

Kastílové mydlo je skvelou voľbou pre jemný šampón pre vášho chlpatého priateľa. Pre tento hack, uistite sa, že používať neústredné kastílové mydlo ako niektoré esenciálne oleje môžu byť toxické pre zvieratá, a umyť, ako by ste s akýmkoľvek iným pet šampón.

Bug Spray pre rastliny a dosky

Ak ste si všimli, malé chyby na izbové rastliny alebo napádať váš domov, aby DIY chyba sprej zmiešaním jednej polievkovej lyžice kastílového mydla v liter vody v spreji fľašu a postrek všetkých postihnutých oblastiach, vrátane listov rastlín!

Odstraňovač make-upu

Môžete si vytvoriť svoj vlastný at-home make-up odstraňovač zmiešaním dve polievkové lyžice kastílového mydla s rovnakými časťami hamamelu a dopravcu olej ako jojobový olej v malej fľaši. Použite vatový tampón alebo mäkkú handričku na odstránenie make-upu so zmesou, potom opláchnite tvár teplou vodou.