Make Hot Čokoláda Bomby

Make Hot Čokoláda Bomby

Niekoľko zložiek ísť dlhú cestu, pokiaľ ide o horúcu čokoládu bomby, útulné liečbe, ktorá sa rýchlo získal popularitu na sociálnych médiách. Tieto čokoládové guľôčky môžu vyzerať nenáročný zvonku, ale keď je umiestnený v šálke teplého mlieka, vonkajší plášť “exploduje” odhaliť horúce kakaový prášok a marshmallows vnútri. Akonáhle zmiešané dohromady, to je pre bohatú šálku horúcej čokolády, a zábavný recept zhromaždiť a dať ako darček pre rodinu a priateľov.

Make Hot Čokoláda Bomby

Budete potrebovať silikónovú formu s dutinami asi dva a pol palca široký, pečivo kefa alebo čistú štetec na šírenie čokolády, a instant-čítať teplomer, ktorý vám pomôže zmierniť čokoládu. (Silikónové čokoládové formy sa stali ťažké vypátrať, ale silikónové košíček vložky urobiť dobrú alternatívu.) Kým temperovanie čokolády nie je nutné, stojí za to pár krokov navyše, aby zabezpečili, že čokoláda schne hladké a tvrdé, najmä ak máte v pláne dať svoje horúce čokoládové bomby ako darčeky.

Môžete, a mal by, prispôsobiť recept, aby sa zmestili váš vkus. Nebojte sa škálovať hore alebo dole v závislosti na tom, ako veľké formy by ste chceli použiť a ako bohatí chcete horúcu čokoládu. Zdobenie horúcej čokolády bomby, akonáhle ste zhromaždili je polovica zábavy, aj keď nezabudnite držať zaobchádza, ktoré pôjdu dobre vo vašej šálke kakaa, ako dovolenku-themed posype alebo drvené cukrovej trstiny.

Čas: Asi 2 hodiny

Výnos: 6 horúcich čokoládových bômb

12 uncí polosladkej čokolády, jemne nasekané (1 1 / 3 šálky)

6 lyžíc horúcej kakaovej zmesi, plus viac v prípade potreby

30 až 40 mini marshmallows

Šumivý cukor, posype alebo drvené cukrovej trstiny, na dekoráciu

  1. Temper čokolády: Melt dve tretiny čokolády (8 oz) v dvojitom kotle alebo tepelne odolné misy nastaviť cez hrniec vriacej vody (alebo mikrovlnná rúra v mikrovlnnej-bezpečné misy v 15-sekundových intervaloch). Jemne premiešajte, ako sa topí a použite instant-čítať teplomer, aby sa zabezpečilo, že nepresahuje 100 stupňov. Čokoláda by mala byť len roztavená a teplá na dotyk. Odstráňte z tepla a pridajte zostávajúce čokolády niekoľko kúskov naraz, za stáleho miešania po každom pridaní, kým sa neroztopí. Pokračujte za stáleho miešania, kým teplota klesne na 88 až 91 stupňov.
  2.  Make čokoládové škrupiny: Budete potrebovať dve 6-dutina silikónové formy s 2 1 /2-palcový priemer polovice gule. Pomocou pečiva kefa alebo čistý štetec, rovnomerne kabát vnútri každej formy s asi 1 čajová lyžička rozpustenej čokolády. Opakujte, aby sa 12 half-gule, pracuje v dávkach v prípade potreby. Nechajte potiahnuté formy sedieť pri izbovej teplote, kým čokoláda je tvrdá, 15 až 30 minút. Opakujte dvakrát pre tri čokoládové nátery celkom. Ak je to potrebné, znovu zohrejte rozpustenú čokoládu na 88 až 91 stupňov medzi nátermi za stáleho miešania nad vriacej vody alebo mikrovlaku po dobu 15 sekúnd.
  3. Opatrne odstráňte tvrdené čokoládové škrupiny z formy. (Ak ich máte, noste plastové rukavice, aby ste zabránili odtlačkom prstov na čokoláde.) Ak chcete vytesať okraje škrupiny, zahrejte panvicu na sporáku na miernom ohni a jemne stlačte ráfiky čokoládových škrupín na panvici na niekoľko sekúnd. Prevod škrupiny do formy alebo muffin cínu obrátil hore nohami nechať hrany nastaviť a vyrovnať ich, zatiaľ čo vy zostaviť bomby.
  4.  Ak chcete zostaviť horúcu čokoládovú bombu, chyťte dve čokoládové škrupiny. Dajte 1 polievková lyžica horúceho kakaa mix a 5 až 6 mini marshmallows v jednej škrupine. (Upravte množstvo horúcej kakaovej zmesi a marshmallows dáte dovnútra bombu v závislosti na tom, ako bohatý chcete, aby vaša horúca čokoláda.) Stlačte okraj prázdnej škrupiny na teplú panvicu, kým sa čokoláda nezačne topiť. Jemne stlačte roztavený ráfik proti okraju naplneného plášťa, aby ste vytvorili guľu. Ak chcete utesniť loptu, maľovať trochu zostávajúce rozpustenej čokolády okolo švu s štetcom, prstom alebo zadnej lyžice. Opakujte so zvyšnými ingredienciami.
  5.  Pokvapkať všetky zostávajúce rozpustenej čokolády cez horúcu čokoládu bomby a posypeme šumivé cukru, posypeme, drvené cukrovej trstiny alebo akékoľvek iné jedlé dekorácie na vrchole.
  6.  Ak chcete slúžiť, kvapka horúcej čokoládovej bomby v 8 uncí (1 šálka) veľmi teplého mlieka v hrnčeku a sledovať čokoládovú škrupinu roztaviť odhaliť marshmallows a horúce kakao vnútri. Miešajte, kým sa čokoláda úplne neroztopí a užívajte si.