Kvôli tomuto najlepšie stráženému tajomstvu krásy som si neobočila viac ako rok

V ôsmej triede mi vtedy môj najlepší kamarát povedal, že by som mala zvážiť oholenie obočia, rady, ktoré ma o nich roky uviedli do vedomia a ktoré som veľmi rada, že som ich nedodržiavala. Bol som posadnutý tým, že som dostal tenké obočie, ktoré sa v roku 2000 cítilo ako symboly stavu, ale mama mi to tiež neodporúčala. Myslím, že je pravda, čo hovoria, že mamičky to vedia najlepšie.

Minulý týždeň som písal o svojej neistote

na perách, takže som mal pocit, že je to správne vyvážiť mojou veľkou dôverou v obočie. V podstate som od svojich 12 rokov prešiel (našťastie) dlhú cestu.

Moje vlasy takmer vždy idú po pás a sú také ťažké, že mi raz lekár predpísal účes, keď som mal záchvat zlých bolestí hlavy. Moje obočie bolo postavené tak, aby zodpovedalo. Sú husté, tmavé a niekedy sú neposlušné. Naozaj som ich nemiloval, kým sa z nich náhle nestal trend a všetci by mi ich zložili. Netreba dodávať, že si nemyslím, že môj priateľ z ôsmej triedy pokračoval v predpovedaní trendov.

Moja mama sa vždy bála, že by som ich vytrhla na smrť, takže som im nikdy nič neurobila, až kým sa mi na vysokej škole nepáčilo, ako vyzerajú. Ale nemohol som si pomôcť, ale všimol som si, že každý druhý vlas má svoju vlastnú myseľ. Začala som ich pravidelne dostávať do nitiek rovnako ako retuš a nikdy v živote som nebola tak dôsledne šťastná z rozhodnutia o kráse.

Keď sa potom v marci začala pandémia,

úplne som samozrejme opustila všetku starostlivosť o krásu, ktorá sa nekonala v mojej kúpeľni. A aj keď sú teraz salóny otvorené , jediné, čo som urobil, sú moje akrylové nechty. Všetko ostatné mi dáva príliš veľa úzkosti a nie som pripravená na to, aby mi niekto, kto nepozná tvár, tak blízko pri sebe, aby mi navliekol obočie. Nerobili sa teraz takmer presne rok.

Spočiatku som sa príliš obávala o všetko a o čokoľvek iné ako o svoje obočie, aby som sa mohla starať o to, ako vyzerajú. Ale nedávno som sa začal fixovať na to, ako práve potrebujú trochu TLC. Rozhodol som sa kúpiť tubu známeho 24hodinového nastavovača obočia Benefit, pretože som to videl na Instagrame a došiel mi môj Glossier Boy Brow .

Dúfal som, že sa to podarí humbuku, pretože má tisíce päťhviezdičkových recenzií v Sephore , Ulte a Nordstrom . A bolo cítiť, že každá ďalšia kozmetická rutina, ktorú som sledovala na Instagrame, obsahovala nastavovač obočia. Ak nie ste oboznámení, je to v podstate neviditeľný gél na obočie, ktorý pomáha tvarovať a nastavovať obočie na celých 24 hodín. Ak si náhodou predtým na obočie nanášate ceruzku alebo akýkoľvek iný produkt, malo by sa to tiež na rovnaký čas zablokovať.

Pretože moje obočie je od začiatku tmavé, normálne ho nevyplňujem. Keď som dorazil, vošiel som rovno do nastavovača obočia a pretiahol si ho cez pravé obočie. Okamžite mi to perfektne zdvihlo vlasy a vlastná kefa s dlhými štetinami mi pomohla ich všetky vtiahnuť na miesto. V priebehu niekoľkých sekúnd som bol schopný takmer replikovať tvar, ktorý dostanem, keď mám obočie posiate vláknami, a bolo to takmer príliš dobré na to, aby to bola pravda.

Najlepšie zo všetkého je, že sa zdá, že bez ohľadu na to, koľko vrstiev nanášam, to nemôžete povedať. Tento výrobok sa nezlupuje ani nezhlukuje. Vyzerá to tak prirodzene, moja sestra bola presvedčená, že klamem, keď som jej povedal, že som nebol mesiace na našom mieste vlákien. Úprimne prehodnocujem, či sa vôbec budem musieť vrátiť po pandémii, pretože tento nastavovač obočia nielenže dokončí svoju prácu, ale dostane moje obočie do toho dokonale nariaseného stavu, o ktorom sa zdá, že ho chce každý na TikToku napodobňovať. Mydlové obočie kto ? Jedinou vecou, ​​ktorú si prajem, je, aby ma teraz mohlo vidieť moje ja v ôsmej triede. A ak som úprimný, som si istý, že by žiarlil asi aj môj bývalý priateľ.