3 spôsoby, ako zvrátiť vypadávanie vlasov a zmierniť stres

ako zvrátiť vypadávanie vlasov a zmierniť

Ženy zažívajú viac vypadávanie vlasov v dôsledku stresory, hovoria dermatológovia. Tieto double-duty hrdinovia tamp nadol stres a regrow vlasy lepšie ako lieky

ako zvrátiť vypadávanie vlasov a zmierniť

Ak chcete zahustiť pramene, nosh na vlašské orechy.

Francúzski vedci zistili, že 90 percent žien spomalilo vypadávanie vlasov a 87 percent uviedlo silnejšie, plnšie vlasy do šiestich mesiacov tým, že zvýšili príjem živín bohatých na vlašské orechy. “Omega-3 v vlašských orechoch znižujú voľné radikály, znižujú zápal pokožky hlavy a spomaľujú vypadávanie vlasov,” hovorí dermatológ Stephen Suah, M.D., z Foxhall Dermatology. Jeho Rx: 7 vlašských orechov denne.

Krvný tlak-bonus: Penn state štúdia zistí, jesť vlašské orechy potlačiť našu fyzickú reakciu na stres tak efektívne, denné hrsť znižuje náš pokoj krvný tlak o tri body – aj keď sme v strese!

Ak chcete zvýšiť opätovný rast, šampón so santalového dreva.

Vypadávanie vlasov sa zvyčajne vyskytuje tri mesiace po stresujúce udalosti – ale britský výskum naznačuje, že vôňa santalového dreva môže blokovať proces úplne tým, že zvýši vlasy-rastové hormóny vo folikuloch 30 percent v rámci jedného týždňa. “Skalp má vôňu receptory,” vysvetľuje Dr Suah, “a keď sa stretnú santalové drevo, zdá sa, že interpretovať, že ako podnet k rastu vlasov.”

Mind-upokojujúce bonus: Nedávny výskum potvrdzuje, že santalové drevo funguje rovnakým spôsobom ako predpis sedatíva na upokojenie mozgu, ale bez vedľajších účinkov.

Ak chcete regrow záplaty, spritz na rozmarín.

Rozmarín zastaví stresové hormóny z útoku folikulov ešte lepšie ako liek minoxidil – a bez vedľajších účinkov! Výskum ukazuje, že 44 percent ľudí, ktorí to skúsia videl ich nerovnomerné vypadávanie vlasov regrow. Tip: Spritz niekoľko kvapiek rozmarínového esenciálneho oleja zriedeného vo vode nad pokožkou hlavy tesne pred spaním.

Stres-busting bonus: Vôňa rozmarínu znižuje stresový hormón kortizol o 23 percent počas niekoľkých minút!