Ako vyčistiť rúru rýchlo a bezbolestne

Zdvihnite ruku, ak ste niekedy premýšľali, ako vyčistiť rúru. Nie ste sami: Tento často používaný spotrebič pre domácnosť sa môže poriadne zašpiniť vďaka všetkým rozliatiam, omrvinkom a ďalším nečistotám, ktoré po sebe zanechali pri každom varení. Skombinujte tie ťažké kuchyne zmätky s rúrou vysoké temps, a máte perfektný recept na tvrdené, caked-on špina, ktorá môže byť výzvou na odstránenie – takže otázka, ako vyčistiť rúru bolesť hlavy, že väčšina z nás sa snaží vyhnúť.

Našťastie máme vášho sprievodcu, ako efektívne a ľahko čistiť rúru – a nepotrebujete žiadne špeciálne čistiace prostriedky ani nástroje. V skutočnosti, všetko, čo potrebujete na čistenie rúry môže byť už vo vašej kuchyni skrine. Zabudnite na drsné čistiace prostriedky pre domácnosť; tieto brilantné čistenie triky si svoju prácu dobre pri zachovaní vzduchu vo vašej domácnosti bezpečné a čerstvé. S trochou času a úsilia môže byť vaša rúra rozmazaná a bez škvŕn v žiadnom čase. Teraz poďme do práce!

Ako vyčistiť rúru Rýchlo

Ako dlho trvá čistenie rúry? Ako každá domáca bohyňa vie (no tak, dajte si trochu úveru!), Rúra je hlavným miestom v domácnosti pre zber hard-to-dosah špiny a vyschol škvrny. V minulosti ste možno šli do mesta na spotrebiči, drhnutie to ako blázon s sprejom čističe a mydlo – ale stále nikdy dosiahnuť, že neporiadok-free, rovnako ako-nový stav, ktorý chcete. No, je čas zabudnúť na tie staré spôsoby. Čistenie rúry je oveľa jednoduchšie, než sa zdá.

Ako jednoduché? No, poďme to naštartovať s tým, že perfektný jemný čistič pre vašu rúru je už vo vašej kuchyni: kombinácia vody, jedlej sódy a octu. Okrem misky, starej handry a špongie, to je vlastne všetko, čo potrebujete.

Tam môže byť čitatelia premýšľal, ako vyčistiť dvere rúry, ako vyčistiť rúru rack, alebo ako vyčistiť okno rúry – a máme pre vás dobrú správu: tento jednoduchý spôsob čistenia funguje pre všetky vyššie uvedené. Pokiaľ ide o to, čo použiť na čistenie rúry, jednoduchý, DIY zmes jedlej sódy, vody a octu je bezpečné použitie vo všetkých oblastiach rúry a bude mať vaša rúra šumivé pre minimálne úsilie.

Ako vyčistiť rúru s jedlej sódy

Máš pripravenú sódu bikadu? Nebojte sa, nemusíte byť upratovač, aby ste dostali toto zariadenie späť do top tvaru špičky. Krok za krokom, tento spoľahlivý zoznam inštrukcií vás prechádzky presne to, čo robiť pre čistenie rúry pomocou jedlej sódy.

Krok 1: Odstráňte regály. Prvá vec je prvá: Musíte odstrániť regály, aby si svoju prácu. (Rúra regály špinavé taky? Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, s čím čistiť stojany na rúry, prejdite na túto časť nižšie.)

Krok 2: Zmiešajte sódu bikadu pastu. V miske zmiešajte pol šálky jedlej sódy s niekoľkými lyžicami vody (poznámka: Možno budete musieť upraviť množstvo podľa toho, aká veľká je vaša rúra.). Keď sa dostanete do konzistencie, kde máte rozotrieteľnú pastu, začnite ju šíriť do rúry. Budete chcieť, aby si to po celom interiéri, s výnimkou vykurovacích telesa.

Krok 3: Počkajte. Nechajte zmes sedieť cez noc v sušiarni po dobu najmenej 12 hodín. Očakávajte, že jedlá sóda zhnedne. Toto je normálne, takže nepanikárte.

Krok 4: Použite ocot. Nasledujúci deň jemne rozotrite ocot po povrchu a nechajte ho reagovať pastou, čo skomkne oveľa jednoduchšie drhnúť. Ak dávate prednosť, môžete sa pokúsiť vydrhnúť väčšinu trosiek bez octu používať menej, a potom stačí použiť ocot pre všetky zvyšky zvyškov.

To je všetko! Zatiaľ čo mnoho ľudí vie, jedlej sódy vám ušetrí peniaze po celom dome, môže to byť oko-otvárač, že je to top pick, keď premýšľal, čo použiť na čistenie rúry – a je to určite hra-menič.

Bonus tip: ak hľadáte ešte rýchlejší spôsob, ako vyčistiť rúru, stačí umiestniť hrniec vriacej vody na spodnom stojane po varení večere. Počkajte 30 minút a potom zvyšky utrite vlhkou handričkou