Ako ušetriť peniaze na vlasy, krása & Nechty Salon Služby

Zatiaľ čo mnoho ľudí si myslí, že o kráse a starostlivosti služby ako frivolní výdavky, pravdou je, že váš osobný vzhľad môže mať obrovský rozdiel vo vašich financiách. Keď sa pozriete a cítite sa atraktívne, máte viac sebavedomia, čo je niečo, čo zamestnávatelia aj kolegovia budú pokračovať.

Napriek tomu, udržiavanie krásy alebo starostlivosti rutinné môže dostať drahý, najmä ak budete pravidelne využívať niekoľko rôznych typov kozmetických služieb alebo sponzorovať high-end salóny. Našťastie existuje aj niekoľko spôsobov, ako ušetriť peniaze na kozmetické služby, vrátane povýšenie školských kliník, s využitím kupónov, a dokonca aj vykonávanie niektorých služieb pre seba.

Pochopenie “Cost-Per-Wear” perspektívy

Mnohí zástancovia spotrebiteľov naznačujú, že zákazníci považujú náklady-za-oblečenie oblečenia, ktoré kupujú. Vzorec je jednoduchý: Náklady na tovar vydeľte počtom prípadov, keď očakávate, že ho budete nosiť. Výsledná suma je vaša cena za každé “opotrebenie”. Tento vzorec pomáha nakupujúcim získať jasnejší obraz o hodnote oblečenia, ktoré kupujú.

Niektorí módni odborníci uvádzajú, že rovnaké myslenie by sa malo vzťahovať na vlasové služby: Nosíte vlasy 24 hodín denne, sedem dní v týždni, a stav, štýl a farbu vlasov, aby obrovský rozdiel vo vašom celkovom vzhľade. Zatiaľ čo skromné princípy by nemali byť ponechané mimo dvere kaderníka, mali by ste tiež mať na pamäti, že “drahé” účes môže byť skutočne pomerne lacné, ak si uvedomíte, náklady-per-wear princíp, najmä preto, že dobré účesy často udržať ich tvar oveľa dlhšie ako účesy vykonávané nedbalý alebo neskúsení stylisti.

Zachovanie vášho štýlu môže tiež čistý zadarmo požitky. Mnoho stredne-k-high-end salóny ponúkajú zadarmo bang trims a make-up touch-up na pravidelné klientelu. Bang čalúnenia sám vám môže ušetriť peniaze a udržať vaše vlasy vyzerajú skvele medzi rezy, a make-up touch-up sú pohodlný spôsob, ako smrek až po práci pred odchodom vo večerných hodinách. Opýtajte sa svojho stylistu o týchto službách.

Kupóny, predaj a balíky

Pravdepodobne najjednoduchší spôsob, ako ušetriť na kozmetické služby, je dávať pozor na kupóny, špeciálne predaje a balíky obchodov v miestnych salónoch a nechtových obchodoch. Mnoho salónov ponúka prvý-time zľavu pre nových zákazníkov, takže sa nebojte požiadať o tieto špeciály pri plánovaní schôdzky.

Webové stránky môžu tiež ponúknuť vytlačiteľné kupóny, takže vyhľadávanie na internetových stránkach zariadenia pre kupóny alebo ponuky. Medzi ďalšie miesta na nájdenie kupónov patria miestne noviny a časopisy, týždenné reklamné obežníky a, samozrejme, denné obchody lokalít, ako je Groupon.

Niektoré salóny tiež ponúkajú balík ponuky, čo vám umožní ušetriť peniaze na niekoľko služieb. Napríklad, salón môže ponúknuť “deň krásy” alebo “pol dňa krásy”, ktoré zahŕňajú viac služieb, ako sú účesy, manikúry, tváre a make-up aplikácie za cenu, ktorá je oveľa nižšia, než to, čo by ste zaplatili, ak ste rezervovali všetky služby samostatne. Tieto balíky môžu byť veľa, ak budete pravidelne sponzorovať salóny pre mnoho rôznych kozmetických služieb (ako je starostlivosť o nechty a tváre, rovnako ako účesy), alebo ak potrebujete celkom človeka pre špeciálne akcie, ako je svadba.

Na čo si dávať pozor

Budete musieť skontrolovať jemným písmom na akýkoľvek kupón alebo ponuku, aby sa ubezpečil, že ste skutočne dostať dobrý obchod, a čo je dôležitejšie, že budete mať služby, ktoré chcete. Ak nemôžete nájsť jemným písmom na ponuku alebo kupón, zavolajte a požiadajte salón o vysvetlenie.

1. Osobitný personál salónu

Niektoré zľavy zahŕňajú len služby ponúkané konkrétnymi členmi salónu zamestnancov, z ktorých niektorí môžu byť relatívne noví stylisti. To neznamená, že služba, ktorú dostanete, bude zlá, ale znamená to, že nemusíte byť schopní využiť zľavu s jedným z salon je skúsenejší profesionáli. Mali by ste sa tiež opýtať na skúsenosti, ktoré majú zamestnanci salónu pri vykonávaní konkrétnej služby. Napríklad, stylista pridelený k vám môže byť technicky licenciu na vykonávanie manikúry alebo voskovanie, ale on alebo ona nemusí mať veľa skúseností pritom.

2. Cenové rozdiely

Mnohé salóny majú stupňoviový cenový systém. To znamená, že zamestnanci majú pracovné tituly na základe skúseností a zručností, ako je “junior stylista”, “senior stylista”, alebo “master stylista”, a náklady na službu závisí na zamestnanca hodnosť.

Ak si všimnete, že salón uvádza svoje sadzby za službu ako “začína na” alebo s plus symbol (+) po cene, môže to znamenať, že v závislosti na stylista pracujete s, vaše náklady môžu byť výrazne vyššia ako cena kótovaná na webových stránkach alebo na kupón. Vždy potvrďte náklady na službu, keď si dohodnete schôdzku a kedy skutočne prídete. Ďalšia vec, ktorú sa opýtať, je, či salón poplatky navyše za služby, ak máte dlhé vlasy.

3. Dajte si pozor na Up-Sell

Niektoré salon kupóny a ponúka pokrytie obmedzené služby a niečo navyše, ktoré chcete urobiť, budú účtované za salon obvyklú sadzbu. Jedným z bežných oblastí zmätku je fúkanie-sušenie a styling po obdržaní účesu. Niektoré salóny zahŕňajú ako s cenou zrážky alebo farbenie služby, zatiaľ čo iní cena týchto možností à la carte. To znamená, že váš kupón alebo nová zákaznícka zľava sa môže vzťahovať len na účes a budete očakávať, že budete platiť navyše za výpadok alebo styling. To nemusí byť veľký problém, ale ak plánujete ísť von po vašom účesu a nechcete míňať žiadne ďalšie peniaze, uistite sa, že rana-sušenie a styling je zahrnutá v cene vašich služieb.

Ďalšou oblasťou zmätku je sfarbenie. Väčšina salónov účtovať rôzne ceny za jeden proces farby vlasov, zvýraznenie, a ďalšie možnosti farieb. Ak si rezervujete jeden proces a váš stylista sa snaží tlačiť zdôrazňuje miesto, opýtajte sa, aké náklady budú (a či váš kupón alebo zľava je stále použiteľná) pred súhlasom s prechodom.

Ďalším spoločným up-sell technika je prezentácia vám rad “navrhol” výrobky pre starostlivosť o vlasy na recepcii, keď budete platiť svoj účet. Nemáte žiadnu povinnosť kupovať tieto výrobky, takže nepodľahnite, ak sa vám naozaj páči.

4. Nepotrebné služby v balíkoch

Salon a kúpeľné balík ponuky niekedy zahŕňajú služby, ktoré by ste normálne kúpiť. Zatiaľ čo tváre alebo masáž môže byť pekné, ak by ste normálne platiť za tieto služby, nie ste stále moc zjednávať, ak sú zahrnuté v balíčku.

Ak chcete niekoľko služieb, ktoré nie sú súčasťou balíka, požiadajte majiteľa salónu alebo manažéra o zľavu, vysvetľujúc, že ich štandardné balíky nefungujú pre vás, ale že by ste chceli zľavu rovnako.

Vernostné programy

Salóny, kúpele a nechtové obchody často sponzorujú vernostné programy, takže sa určite opýtajte a zaregistrujte sa na ne. Výhody a odmeny sa líšia, ale po zakúpení určitého čísla môžete často získať bezplatnú službu alebo kredit na služby a produkty. Niektoré z týchto programov môže tiež ponúknuť špeciálne ponuky na vaše narodeniny rovnako.

Krása školy

Študenti v kozmetológii, estetike a nechty technik školy musia praktizovať svoje zručnosti na ostatné, ako sa môžu kvalifikovať na ich profesionálnu licenciu, takže školy zvyčajne ponúkajú kozmetické služby pre verejnosť za veľmi zvýhodnenú sadzbu. Kvalita služieb, ktoré dostanete, môže byť nerovnomerná, aj keď ak nie ste spokojní so službou, môžete požiadať inštruktora, aby problém napravil.

Ďalším problémom s krásou škôl je, že nemôžete rozvíjať vzťah s jedným stylista; aspoň nie na veľmi dlho, ako študent-stylisti budú nakoniec absolvent a nepracuje v študentskej klinike už. Napriek tomu, ak ste na napätom rozpočte, študentské kliniky vám môžu pomôcť udržať dobre upravený vzhľad. Ďalšou možnosťou je použitie študent kliniky pre údržbu služieb, ktoré nezahŕňajú žiadne nezvratné zmeny vlasov, ako sú blowouts.

Pre najlepšie služby, nájsť kozmetický salón, ktorý ponúka špecializované školenia v typoch služieb, ktoré vás zaujímajú. Dostal som neštandardné služby na kozmetických školách v minulosti, pretože ich študenti, ktorí boli predovšetkým školenia, ktoré majú byť kaderníci, boli neskúsení pri vykonávaní make-up aplikácií alebo manikúry.

Pozrite sa na webové stránky školy krásy, aby zistili, či majú samostatné programy v estetike (tj starostlivosť o pleť a iné non-vlasy súvisiace kozmetické služby) alebo nechty technológie (manikúry a pedikúry). Ak áno, opýtajte sa, či ich nechty, starostlivosť o pleť, alebo odstránenie chĺpkov služby sú vykonávané študentmi, ktorí sa špecializujú na tieto oblasti.

Malé susedstvo Obchody

Kvalitné kozmetické služby možno nájsť v oboch high-end salóny, rovnako ako malé, miestne podniky. Napríklad žijem v oblasti, kde mnohí obyvatelia sú prisťahovalci z krajín, ktoré sa spoliehajú na threading ako spôsob odstraňovania chĺpkov. V dôsledku toho, mnoho salónov a holičstvá v tejto oblasti ponúkajú obočie threading za 5 dolárov, zlomok toho, čo viac exkluzívny obchody v oblasti poplatku.

Kozmetika Butiky a pulty

Niektoré pulty obchodných domov a voľne stojace kozmetické butiky poskytujú rôzne kozmetické služby zdarma alebo za rozumné ceny. Zatiaľ čo kozmetika predajcovia sú najlepšie známe pre poskytovanie zadarmo make-up aplikácie (za predpokladu, že si kúpite produkt), niektoré ponúkajú aj ďalšie služby, ako je voskovanie alebo ručné ošetrenie. Tieto služby sú často za rozumnú cenu a môžu zahŕňať zadarmo, ako je make-up touch-up alebo zadarmo vzorky produktov vziať domov.

Záverečné slovo

Skromný život je často otázkou plánovania a vynaliezavosti. Ak viete, kde nájsť krásu ponuky, môžete využiť z nich, udržať si vyzerať dobre, aj keď budete musieť počítať každý cent.

Aké sú niektoré z vašich najlepších tipov pre starostlivosť o seba, zatiaľ čo peniaze sú tesné?