Ako farbiť vlasy doma – 9 tipov

Ak si ako ja, nemáš tri hodiny na to, aby si sedel v salóne, aby si si ostrihal vlasy a zafarbil sa. Potom, čo si uvedomil, že profesionálne vyzerajúce zaobchádzanie nie je príliš ťažké kopírovať – a v záujme úspory môjho času, peňazí a zdravého rozumu – som sa o zdokonaľovanie môjho domova farbenie vlasov techniku. Spočiatku sa to môže zdať ako recept na katastrofu, ale ak všetko, čo robíte, je zakrývanie šedej alebo robiť drobné zmeny v tieni, ste hlavným kandidátom na domáce sfarbenie.

Samozrejme, je dôležité si uvedomiť, že pri farbení vlasov doma vám môže ušetriť peniaze, to vás stojí čas – všeobecne okolo 60 až 90 minút. Farbív sám o sebe je najväčší peňažný náklad, a s nákladmi na ďalšie príslušenstvo, vaše celkové DIY prácu by mala stáť okolo 25 dolárov. A akonáhle si kúpite kaderníctvo klipy a farbivo kefa, ktorá znižuje vaše výdavky nabudúce okolo. Ak ste kolega salon-hater, alebo jednoducho nechcú minúť 80 dolárov na 100 dolárov každých šesť týždňov, značné úspory domáce vlasy sfarbenie môže byť dosť odôvodniť investície času.

Domáce vlasy farbenie Tipy

Nasledujúca metóda nebola ľahko formulovaná. Som úplne botched moje vlasy farbiť trikrát za 10-plus rokov som robil to DIY, ale preto, že spätný pohľad je 20/20, môžem teraz presne určiť, čo sa pokazilo. Poučiť sa z mojich chýb a získať veľkú prácu farbív na lacné zakaždým pomocou týchto tipov.

1. Neťahoť drastické zmeny

Číslo jedna pravidlom diy farbenie vlasov je, aby sa zabránilo drastickým zmenám. Kedykoľvek budete chcieť zmeniť farbu vlasov viac ako tri odtiene, to je najlepšie vidieť pre. Zosvetľovanie vlasov niekedy vyžaduje svetlú základňu, a bude extrémne tmavá môže mať za následok vyššie šance na nerovnomerné farby. Ak plánujete extrémne človeka, navštívte kaderníctvo.

Dva z troch krát som zničil môj DIY farbív prácu, bol som streľbu príliš vysoká. Jeden vyústil v tme, splotchy čierna, a druhý vyzeral oveľa viac oranžová ako blond odtieň som chcel. Ponaučenie som sa naučil, bolo self-farbiť pre prirodzenejšie výsledky tým, že drží v mojej farebnej rodiny.

2. Vyberte si správny odtieň

Nenechajte sa mýliť, že mieri do obchodu a len schmatol krabicu farby vlasov. Namiesto toho, urobte si čas. Mám tendenciu kupovať farbidlá vo veľkých obchodoch box, pretože majú najväčšiu škálu odtieňov a značiek.

Aj keď milujete modelkine vlasy na krabici, je malá šanca, že vaše vlasy budú vyzerať rovnako ako jej. Individuálna hrúbka vlasov, tón pleti a aktuálna farba môžu ovplyvniť vaše výsledky pre nepredvídateľný výsledok. Najlepšie je vybrať odtieň na základe tónu pleti.

Tu je rýchly základný náter na zodpovedajúce tón pleti na farbu:

 1. Ak vaše oči sú hnedé, modré alebo lieskové s modrými alebo zelenými flecks, máte chladný tón pleti a mali by ste si vybrať odtiene, ktoré sú v pohode-tónovaný rovnako – ako je ashy hnedá, béžová blondína, vínová červená, a modro-odtieň černosi. Cool tóny pleti zvyčajne vyzerajú najlepšie v strieborných šperkov, takže ak ste prirodzene pritiahnuť k striebru, to ste vy.
 2. Ak vaše oči sú hnedé, modré, alebo liesky s hnedými flecks, vaša pleť je pravdepodobne teplý-tónovaný a vyzeráte najlepšie v zlatých šperkov. Vyberte si farby vlasov, ktoré sú podobne zlato-tónovaný, ako zlatohnedá, pšenica-tónovaný blondína, auburn červená a čierna s červenkastými tónmi.
  Mnoho značiek farieb vlasov ponúka niekoľko odtieňov v tóne. Farebný sprievodca v hornej časti poľa zvyčajne vám vedieť, či tón je teplý alebo chladný, a ukazuje realistický obraz o tom, ako by to malo dopadnúť na odtieň vlasov. Ak ste stále opatrní, skúste dočasnú farbu, skôr než trvalé – to by malo vymyť po približne 28 šampóny.

3. Pripravte si vlasy

Farba funguje najlepšie s špinavými vlasmi, pretože chýba klzký kondicionér, ktorý čerstvo umyté zámky majú. Sfarbenie 24 až 48 hodín po poslednom umytí je zvyčajne v poriadku. Týmto spôsobom, farba zostáva na prameňoch a preniká lepšie pre predvídateľnejšie výsledky.

Vždy začnite s vlasmi česané do svojho obvyklého štýlu. Týmto spôsobom môžete zdokonaliť farbu na vrchole pred prechodom na vlasy pod prvou vrstvou. To je tiež ideálny čas na zmenu do starej košele. Dávam prednosť tlačidlo-up, pretože to nemusí byť vytiahol cez hlavu (a cez veľa farbív), keď je čas na opláchnutie.

4. Zhromaždiť nástroje

Udržujte svoje potrebné nástroje v pripravenom, aby ste počas spracovania farby nemali strácať čas hľadaním. Tu sú niektoré z vecí, ktoré potrebujete:

 • Krabica farby vlasov. Ak máte málo času, možnosti, ako je Perfektný Clairol 10 majú silnejšie vzorce a môže spracovávať rýchlejšie, ale môže byť tiež viac škodlivé pre suché vlasy. Moja obľúbená farba je obojsmerná kravata medzi Nice n ‘Easy Foam Clairol je (ideálny pre začiatočníkov, pretože je ľahké distribuovať a menej pravdepodobné, že chýbať škvrny), a L’Oreal Couleur Experte, ktorý obsahuje ako farbu a jednoduché zdôrazňuje v rovnakom poli pre prirodzený vzhľad. Každý stojí kdekoľvek od $ 6 do $ 15.
 • Plastové rukavice. Tie by mali prísť vo farbe vlasov box, pripojený k návodu.
 • Vazelína. Trieť pozdĺž vlasovej línie, aby sa zabránilo farbenie kože. Ak vám došli vazelíny, každé husté množstvo veľavčerní funguje.
 • Hrebeň. Získajte akýkoľvek druh z miestneho obchodu.
 • Kadernícky klip. Toto sú dlhé klipy, ktoré váš kaderník používa na držanie vlasov, keď
 • Styling. Môžete získať balenie šesť za približne 2 doláre v uličke s vlasmi drogérie, veľký box obchod, alebo
 • krása zásobovať obchod. To vám umožní sústrediť sa na sýtosť sekcií s farbou pred pohybom
  do ďalšej oblasti.
 • Štetec na farbív. To je ako krátky štetec, ktorý si môžete kúpiť v obchodoch krásy dodávky asi 2 doláre na 3 doláre. Je to oveľa jednoduchšie ovládať farbiná s jedným, ako ju aplikovať rukami.
 • Časovač. Každý druh môže dostať svoju prácu.
 • Kondicionér. Ak umierate vlasy čierne, hnedé alebo červené, vyberte kondicionér, ktorý je jemný na farby – to sú prvé odtiene slabnúť a farba-bezpečný kondicionér môže pomôcť zachovať.

Možno budete musieť chrániť všetky svetlé počítadlá vo vašej kúpeľni, pretože aj svetlé farby vlasov vzorce môžu škvrny. Akonáhle budete mať svoje nástroje v pripravenej, je čas urobiť prameň test.

5. Do Strand Test

Aj keď sa to môže zdať ako jeden z menej dôležitých krokov, nenúťte chybu ignorovať prameň test. To vám povie presne, ako farbív na vlasy a umožňuje nastaviť čas spracovania zodpovedajúcim spôsobom. Stačí chytiť pol-palec časť vlasov, ktorá nie je typicky viditeľná – zvyčajne som sa niektoré spoza ucha – použiť farbivé a čakať na množstvo času predpísaného na krabici. Potom ho opláchnite v studenej vode.

Suchý prameň a posúdiť: Páči sa vám farba? Sú výsledky príliš jemné, vyžadujúce ďalší čas spracovania? Ak áno, skúste pripínať na extra 5 až 10 minút, pretože vlasy niektorých ľudí sa farba rýchlejšie ako ostatné. Ak ste spokojní s testom, pokračujte. Ak to neznášaš, buďte vďační, že ste neurobili celú hlavu.

6. Použiť farbu

Ak sa len dotýkate svojich koreňov, naložte kefu na farbiná a začnite tam. Ak ste sfarbenie po celom, aplikujte ho najprv na vlasy, ktoré sú viditeľné, keď je česané do svojho obvyklého štýlu a potom prejsť na spodné vrstvy.

To je miesto, kde vaše farbív kefa príde vhod. Kefa farbív čo najbližšie ku koreňom, ako je to možné, a potom presuňte farbu nadol po celej dĺžke vlasov, zatiaľ čo je to ploché na hlave. Pokračujte v procese, kým sa celá prvá vrstva nasýti. Potom použite klip kaderníka oddeliť prvý palec hornej časti a pokračovať v procese na ďalšiu vrstvu.

Akonáhle je vaša hlava úplne pokrytá, nastavte časovač, ako je predpísané vo farebnom návode. Spustenie, keď prvýkrát začnete sfarbenie vlasov by mohlo znamenať, že vaše spodné vrstvy nemajú dostatok času spracovania.

Moja najlepšia rada pre použitie farby je vziať si čas. Farbenie vlasov je silný asi 90 minút potom, čo je zmiešaný, takže nemusíte ponáhľať proces. Byť pacient vedie k rovnomerné, sýte farby miesto splotches a nerovnomerný odtieň.

7. Pridať teplo

Niektoré vlasy sú odolnejšie voči farbe ako ostatné. Ak máte husté vlasy alebo idete ľahší ako vaša prirodzená farba vlasov, pridanie tepla môže pomôcť zlepšiť penetráciu farbív pre lepšie výsledky. Pravdepodobne nemáte salón-kvalitné sušička vo vašej kúpeľni, ale každý sušič vlasov by mal robiť.

Aj pop difúzor (okrúhly prílohu s hrotmi) na môj sušička a potom sa zameriavajú teplo na moje korene. Difúzor je taký veľký, že nasmerovanie trysky na vaše korene znamená rovnomerné rozloženie tepla po hlave. I obyčajne to počas posledných 5 alebo 10 minút spracovania, a to vždy mi dáva lepšie výsledky.

8. Opláchnite a stav

Akonáhle váš časovač zhasne, opláchnite farbu bez použitia šampónu. To môže byť lákavé len umyť cez drez, ale môžete skončiť opustenie farby vo vlasoch, čo je veľmi škodlivé.

Namiesto toho si urobiť láskavosť a hop v sprche, takže si môžete dôkladne umyť. Pridajte vodu a drhnúť vlasy končekmi prstov, ako keby ste šampónovanie. Potom ju opláchnite a dávajte pozor na vodu, kým nevytečie. Nakoniec, skončiť s kvalitným kondicionérom – tam je zvyčajne jeden vo farbe vlasov box. Môžete tiež skontrolovať farbivé kvapká na koži. Ak si všimnete niektoré, použite exfoliačný krém a mali by prísť hneď.

9. Štýl a posúdiť

Napokon, štýl vlasy ako obvykle a posúdiť výsledky. Nenúťte žiadne snap rozsudky, keď vaše vlasy sú stále mokré, pretože voda robí vaše vlasy vyzerajú tmavšie, než to naozaj je. Namiesto toho použite teplý – nie horúci – sušič vlasov na štýl vlasov s minimálnym teplom. Potom sa pozrite na farbu v prirodzenom svetle – pri okne, napríklad.

Dúfajme, že sa vám páči výsledok. Ak to však tak nie je, existuje niekoľko spôsobov, ako to vyriešiť:

 1. Použite odstraňovač farieb. Produkty, ako sú farebné jejda môžu pás farbivo z vlasov, ale funguje to len vtedy, ak ste farbené to tmavšie farby. Ak ste si odľahčili vlasy, je pravdepodobné, že bol použitý peroxid vodíka a vaše vlasy boli skutočne bielené na dosiahnutie výsledku. Keďže odstraňovač farieb funguje len na odstránenie umelého pigmentu a nie na nahradenie strateného prírodného pigmentu, budete musieť nájsť iné možnosti. Odstraňovače farieb môžu byť škodlivé, pretože používajú drsné čistiace prostriedky, ako sa zbaviť zlej farby, takže nezabudnite použiť hĺbkové kondicionovanie.
 2. Použite objasňujúci šampón. Ak je farba je len trochu príliš tmavá, môžete tón nadol pomocou objasňujúci šampón. Navrhnutý tak, aby odstrániť výrobky z vlasov, používa silné čistiace prostriedky a môže skutočne vyblednúť farbu na prijateľnejší odtieň. Postupujte podľa kvalitného kondicionéra a používajte šampón len raz týždenne.
 3. Použite tónovací šampón. Ak váš grip je, že vaše zosvetľované vlasy vyzerá príliš drzý, použite tónovací šampón. Vzhľadom k tomu, že je to modré, to pôsobí proti žltej vo vlasoch znížiť mosadz a vytvoriť jasnejší, presnejší výsledok. Používam tónovanie šampón pravidelne, pretože som fľaša blondína, ktorá sa opiera o červenú. Clairol trblietavé svetlá je must-musieť dosiahnuť pravdivejšie farby a zbaviť sa červenkasté alebo žltkasté zafarbenie, ktoré môžu niekedy sprevádzať blond farbiť prácu.
 4. Zamierte do salónu. Ak ste úplne zpackal farbu (a my sme tam všetci boli), je čas ísť do salónu a mať to profesionálne pevné. Nebuďte v rozpakoch – kaderníci vidieť po celú dobu. I keď to môže byť lákavé, aby sa pokúsila farbu je opäť doma, farbenie vlasov môže byť škodlivé, a redyeing nezaručuje lepšie výsledky nabudúce okolo. Namiesto toho, pozrite sa na profík a získať farbu viete, že budete milovať.

Ako aplikovať najdôležitejšie udalosti

So všetkými gadgets tam, že pridať zdôrazňuje na vlasy – videl som prst hrebene, čiapky s otvormi, a dokonca aj zariadenia, ktoré sa podobajú vidličky – najlepší spôsob, ako použiť najprírodnejšie zdôrazňuje, je s čistou riasenkou kefa, ktorú si môžete kúpiť v každom obchode krásy dodávky.

Česať vlasy do svojho obvyklého štýlu a potom klip do hornej časti, oddeľujúce sa od tesne nad ušami a ťahanie, že horná časť hore a von z cesty. Vložte kefa s farbou a začať zvýrazňovať spodnú vrstvu, počnúc tesne za uchom a pracovné si cestu okolo hlavy. Potom uvoľnite niektoré vlasy zo spony – tým tenšie vrstvy uvoľníte, tým viac zvýraznení dostanete.

Nakoniec, keď sa dostanete do poslednej vrstvy, začnite pri koreni v blízkosti prednej časti vlasovej línie, umiestnenie špičky riasenky kefa na vlasy a ťahaním nadol. To vytvára tenké zdôrazňuje, že najviac sa podobajú tým, ktoré prirodzene dostanete na slnku. Potom opakujte niekoľko milimetrov späť na opačnej strane vašej strany, striedajúce sa strany, ako budete pracovať si cestu späť pre najprirodzenejšie vzhľad. Možno budete potrebovať priateľa alebo manžela, ktorý vám pomôže s korunou vašej hlavy a mimo nej, čo je zložitá oblasť sa dostať do sólo.

Nechajte zvýraznenie proces podľa pokynov balíka, pomocou difúzora opäť zahriať vlasy a zlepšiť penetráciu. Potom opláchnite (nie šampón) a stav.

Postupujte podľa pokynov box pre načasovanie a oplachovanie a mali by ste mať jednoduché, prírodné-hľadá zdôrazňuje, aby punč do vašej farby. Keďže farba je jemná, nemusíte sa obávať nerovnomerných alebo robustných zvýraznení, takže je to jednoduchý spôsob pridania dimenzie. Trvá mi ďalších 30 minút pridať svoje vlastné zdôrazňuje, čo je menšia čas investície s výsledkami viac on-par s tými, ktoré som si v salóne.

Informácie o zvýraznení

Páči sa mi robiť svoje vlastné zdôrazňuje, pretože si myslím, že to má za následok viac prírodné-hľadá farbu. Avšak, ak si vaše zdôrazňuje doma, nebudú tak presné alebo nápadné, ako keď kolonista sa im v salóne. Profesionáli používajú tkanie techniku, ktorá v podstate zdvihne malé pramene vlasov v striedavých vzorov pre prirodzený vzhľad. Oni tiež pravdepodobne používajú fólie, ktoré priamo teplo na farbené pramene a zlepšiť prenikanie farieb.

Ale ak dávate prednosť jemné zdôrazňuje, skúste ich sólo. Pri pridávaní do čerstvo sfarbených vlasov počkajte 24 hodín, aby ste sa vyhli nadmernému poškodeniu. Môžete si kúpiť farbenie vlasov s doplnkovými zdôrazňuje zahrnuté v krabici (L’Oreal Couleur Experte je skvelý príklad), alebo len kúpiť druhú krabicu farieb, ktorá je o niekoľko odtieňov ľahší ako vy. Opäť platí, že to nie je čas na drastické zmeny. Ak chcete silne bielené pruhy alebo kompletnú zmenu farby, zamierte do salónu a mať to profesionálne urobiť.

Záverečné slovo

To môže byť ťažké sa dostať pohodlne robiť svoje vlastné farbenie vlasov. S niektorými praxou a jemné úpravy, aj keď, môžete zdokonaľovať svoju techniku do bodu, kedy dostanete predvídateľné výsledky znova a znova. Urobte si čas a postupujte podľa pokynov box, a akonáhle sa dostanete pohodlne s DIY farbív, stačí sa diviť, ako ste niekedy mali čas na tri-hodinový salon maratón predtým.