Ako dlho môže mokré oblečenie zostať v podložke?

Ako dlho môže mokré

Všetci sme tam boli predtým – ste sa ponáhľajú skontrolovať domáce práce na zozname úloh, a vy rýchlo chuck nejaké oblečenie v práčke. Teraz, rýchlo vpred na 23 .m. Ako ste sa plaziť do postele a doze off – sakra! — okamžite si pamätáte svoj náklad bielizne, ktorý v súčasnosti stále sedí v práčke. Pýtate sa sami seba: “Ako dlho môže mokré oblečenie zostať v práčke – cez noc? Sú mokré šaty dokonca plesnivé?” Nebojte sa! Vytiahnite tie kryty zálohovať a chytiť niektoré Z, pretože vaše oblečenie bude v pohode

Ako dlho môže mokré

Môžeš nechať cez noc oblečenie v práčke?

Existujú dva typy ľudí na svete: tí, ktorí si stanovili svoj rozvrh okolo bielizne zaťaženie a tí, ktorí omylom opustiť mokré oblečenie v sušička. Tak kto má pravdu? No, podľa domácej bohyne Martha Stewart, je to “úplne v poriadku” opustiť svoj náklad cez noc. “Ak vzídete ráno a hodíte ho do sušičky, malo by to byť asi v poriadku” – len “nezvyknete si to.”

To znamená, že to nie je čas pre ľudí, ktorí opustia bielizeň cez noc okamžite kričať “Mal som pravdu!” Opustenie mokré prádlo cez noc zvyčajne nie je problém, ak si nie ste nechať sedieť cez noc a neskoro do ďalšieho dňa. Pritom môže nakoniec spôsobiť plesne rast v uterákoch a obľúbené tričká, ktoré nielen vonia nepríjemné, ale môže tiež spôsobiť zdravotné problémy. Ale dostaneme sa k tomu neskôr.

Ako dlho pred mokrým oblečenie plesne?

Počas prvých 8 až 12 hodín, nebudete mať žiadny zápach, podľa Lucinda Ottusch, hlavný domáci ekonóm na Whirlpool Institute of Fabric Science. Vzhľadom k tomu, zápach je často známkou toho, že je pleseň, budete chcieť, aby váš nos na test. “Jedným zo spôsobov, ako môžete povedať, je, či to vonia v poriadku. Táto forma a baktérie, ktoré začínajú rásť na vlhkom oblečení a prostredí – to je veľmi štipľavé,” povedal Stewart, preto mokré oblečenie vonia. Ak necháte mokré oblečenie sedieť dosť dlho, budete sa musieť vysporiadať nielen s pleseň vôňa vo vašom oblečení, ale aj možné škvrny a škvrny z hnilé tkaniny. Fuj!

Vlhké prostredie vašej podložky podporuje plesne a plesne k uvoľneniu spór. To môže spôsobiť problémy pre ľudí s podmienkami, ako je astma. “Normálne, keď ľudia dýchajú tieto spóry, ich imunitný systém pomáha zbaviť sa ich kašľom alebo kýchaním. Ak nie ste citliví na plesne, možno nikdy ani skúsenosti reakcie,” Pheena Kenny, ktorý pracuje s Astma spoločnosť Írska, povedal RTÉ. “Ale pre niektorých ľudí s astmou, ktorí sú citliví na spóry plesní, to môže pôsobiť ako spúšťač, spôsobuje príznaky astmy, aby sa zhoršila.”

A nie je to len ľudia s astmou, ktorí by mali byť concered s plesňou a spôsobuje zdravotné problémy. Deti, deti, starší ľudia a ľudia, ktorí trpia ekzémom, sú tiež ohrození kvôli ich slabšiemu imunitnému systému.

Čo spôsobuje zápach plesní v oblečení?

Tak prečo smrdí oblečenie, keď zostalo v práčke? No, pleseň vôňa na oblečenie, ktoré ste opustili cez noc je kvôli baktériám a hubám uvoľňuje funky-páchnuce plyny. Ako rýchlo oblečenie dostane pleseň závisí od niekoľkých faktorov: typ tkaniny, vlhkosť, teplota, a vetranie, okrem iného. Vlhký vzduch a teplé teploty vo vašej práčke sú živnou pôdou pre plesne a plesne. A ak sú vaše odevy vyrobené z prírodných vlákien, rýchlo absorbujú vodu a pomaly vysychávajú, zatiaľ čo sedia v práčke. Diskusia o recept na katastrofu!

Ako odstrániť pleseň vôňa z oblečenia vľavo v podložke:

Ale povedzme, že ste čakali príliš dlho a teraz vaše oblečenie smrdí ako pleseň, takže ste zúfalo Googling, ako sa dostať mokré-oblečenie vôňu von. Upokojte sa: Máte veľa možností, ako napraviť situáciu.

Uistite sa, že je práčka čistá.

Ak sa snažíte dostať midlew zápach z oblečenia von a vy ste ani náhodou nechať cez noc, problém by mohol byť vlastne stroj sám. Ako už bolo spomenuté vyššie, teplý, vlhký interiér z neho robí ideálne miesto pre plesne a plesne rozvíjať. Jednoducho čistenie spustením umývacieho cyklu len s bielym octom a ponechanie veka otvorené medzi umýva, takže to môže vzduch suchý môže robiť zázraky.

Nechajte svoje oblečenie vyschnúť.

Oblečenie, ktoré je len mierne plesne môže byť jednoducho vzduch-suché. Ak zavesíte položku vonku, vietor a čerstvý vzduch pomôže odstrániť pleseň zápach a ušetriť ťažkosti, ktoré majú spustiť ďalšie zaťaženie len pár vecí.

Odstráňte pleseň prirodzene s octom.

Pre tých, ktorí by radšej len zaťaženie cez iný cyklus, uistite sa, že hozí v šálke octu, pretože je to prírodný dezinfekčný prostriedok a dezodorant. Môžete ho pridať priamo do oblečenia pred stlačením tlačidla Štart. Nalejte do ďalšej šálky počas cyklu oplachu a vaše oblečenie bude cítiť nie-tak-funky čerstvé, keď si ich von.

Zbavte sa zadymený zápach s jedlej sódy.

Ďalšia možnosť prirodzeného čistenia? Posypeme jedlej sódy pred spustením oblečenie cez umývací cyklus na najhorúcejšie nastavenie by malo stačiť. Jediná nevýhoda je, že budete musieť spustiť bielizeň cez stroj niekoľkokrát naozaj hlboko vyčistiť.

Teraz, keď ste naozaj práčovňa expert (nie zaklopať vám talent na čistenie, ako budete čítať toto!), Nemusíte vyvádzať, alebo sa cítiť previnilo nabudúce ste žĺtky nahor na číhly teror, ktorý je zabudnutý náklad bielizne. Happy upratovanie!Ako dlho môže mokré