8 vecí, ktoré by ste nikdy nemali dať do práčky

Práčky sú zázračné mašinéry. V ísť špinavé, páchnuce oblečenie (rovnako ako niektoré ďalšie prekvapivé veci) a von prichádzajú všetky čisté a čerstvé len s stlačením niekoľkých tlačidiel. Všetci sme sa na nich začali spoliehať, aby sme zmiernili náročnejšie úlohy prania bielizne ručne. Ale ako nádherné ako podložka môže byť, stále existujú niektoré veci, ktoré by nikdy nemali byť uvedené v jednom.

Niektoré veci sú zrejmé: mobilné telefóny, peňaženky, guľôčkové perá, kľúče a mince ponechané vo vreckách by nikdy nemali ísť do práčky. Potom sú tu tie malé a jemné predmety, ako sú detské ponožky, spodná bielizeň a čipky kúsky, ktoré môžu ísť do podložky, ale mali by byť vždy umiestnené v sieťoviny tašku na ochranu pred ich strate alebo poškodeniu. Možno menej zrejmé, sú tieto osem vecí, ktoré budú zničené len jeden alebo opakované výlety cez podložku.

Plavky

Aj keď sú plavky navrhnuté tak, aby boli vo vode, voda v práčke nie je tou najlepšou voľbou. Mechanický účinok stroja môže poškodiť popruhy a vnútornú štruktúru ženských plaviek. Navyše, umývanie high-tech tkaniny väčšiny plaviek spolu s oblečením, ktoré majú zipsy a háčiky môžu spôsobiť diery alebo háčiky. Ak chcete, aby vaše plavky vydržia, umývanie rúk je oveľa lepšou voľbou.

Obleky šité na mieru

Aj v prípade, že vonkajšia tkanina obleku je bavlna, polyester, alebo iný prať v práčke tkaniny, na mieru bundy, nohavice a sukne by nikdy nemali byť uvedené v podložke. Obložené medzi vonkajšou škrupinou a podšívkou sú materiály nazývané prepojenia, ktoré dávajú bunde jej ostrý tvar. Pri vystavení vode sa väčšina prepojení stáva zdeformovanými a niektoré sa dokonca môžu rozpadnúť. Oblek bunda by mala byť prijatá do čistiarne spolu s zodpovedajúce kúsky tak, aby celková farba zostane konzistentné.

Kožené tenisky a oblečenie

Látkové tenisky môžu výrazne ťažiť z výletu cez práčku. Kožené tenisky však nie. Väčšina kožené atletické topánky majú niektoré časti, ktoré sú dohromady s lepidlom, ktoré môžu byť poškodené ako nadmernej vlhkosti a tepla. Zatiaľ čo povrch koženého oblečenia môže byť rekondicionovaný po tom, čo sa veľmi mokrý, práčka sa chystá opustiť povrch poznačený a pokrčený. Rozhodnite sa namiesto toho pre profesionálny čistič, ktorý sa špecializuje na starostlivosť o kožu.

Vlna, Kašmír, Zamat, a zdobený oblečenie

S týmito odevmi si vždy prečítajte štítok starostlivosti. Áno, je umývateľná vlna a velveteen (bavlna / polyester zmes tkaniny bežne nachádzajú v detskom oblečení) možno tiež umyť, ale väčšina vlny a kašmíru by mala byť zaobchádzané jemnejšie a ručne prať.

Zamatové, silne flitrované alebo ozdobené odevy a všetky odevy na mieru šité z vlny by sa mali odniesť do čistiarne.

Kravaty

Potom, čo videl cenovka na väčšine kravaty, ktoré by mali byť dosť varovania, aby hoziť je v práčke. Kravaty sú často vyrobené z hodvábu a vnútorná štruktúra sa môže stať skrútená a zdeformovaná v podložke. Umývanie rúk alebo čistiareň je vždy najlepšie.

Pevné penové vankúšiky a podložky

Ak chcete premeniť svoje pevné penové vankúše, matrace podložky, a stoličky vankúše do drvenej peny, potom hodať do podložky. Opäť platí, že stroj mechanické miešanie, najmä spin cyklu, je jednoducho príliš veľa pre tieto položky. Vaňa vlažnej vody, jemný čistiaci prostriedok a trochu ručného stláčania, po ktorom nasleduje dobré oplachovanie, ich udrží čisté a voňajúce čerstvé.

Položky pokryté pet vlasy

Aj keď domáce prikrývky, postele a oblečenie potrebujú pravidelné čistenie, nemali by byť odhodené do práčky, ak sú pokryté vlasmi. Rovnako ako vaše vlasy môžu upchať umývadlo alebo sprchový odtok, pet vlasy je hrozné pre filtre vodné čerpadlo a kanalizácie v práčke.

Než sa hozí položky silne pokryté pet vlasy v práčke, vezmite ich von pre dobré kefovanie, alebo dokonca hozenie je v sušičke s pár sušičky listov a umožniť im, aby bubnové na nízkej teplote alebo vzduchu len po dobu pätnástich minút. Tým sa odstráni dostatok vlasov, takže si môžete umyť bezpečne.

Tkaniny silne zafarbené horľavými tekutinami

Keď je odev silne zafarbený motorovým olejom, benzínom, kuchynským olejom, riedidlom farby alebo alkoholom, je dobré ho najprv presoakovať vo veľkom umývadle alebo plastovej vani s nejakým vysokomysným čistiacim prostriedkom predtým, ako ho ho odhodíte do práčky.