8 prirodzených spôsobov, ako oddialiť nástup menopauzy

Vieme, že všetci niekedy prekonáme menopauzu, ale načasovanie zostáva veľkým otáznikom. Vedci sa zhodujú, že genetika zohráva veľkú rolu pri určovaní toho, kedy si ňou žena môže prejsť, ale existuje spôsob, ako oddialiť menopauzu ešte aspoň o niekoľko rokov?

Keď žena vidí príznaky, prispieva k tomu množstvo faktorov, existujú však aj zmeny životného štýlu, ktoré to môžu oddialiť a tiež zmierniť najnápadnejšie príznaky, akonáhle sa proces začne. Tu je treba zvážiť osem taktík.

Vyskúšajte stredomorskú stravu.

Existuje dôvod, prečo toľko lekárov aj vedcov prisahá na stredomorskú stravu : funguje to! Jedna dobre citovaná harvardská štúdia z roku 2018 dospela k záveru, že keď ženy jedli viac strukovín, fazule a rýb, vstúpili do menopauzy v priemere o 3,3 roka neskôr ako tie, ktoré jedli stravu plnú rafinovaných cestovín a ryže.

Nielen, že zmierňuje zápal a zlepšuje krvný obeh, ale tiež udržuje vašu myseľ ostrú a hladinu cukru v krvi pod kontrolou. To všetko udržuje vaše telo regulované, ako starnete.

Získajte dostatočné slnečné žiarenie.

Zdravie kostí je dôležitým faktorom s pribúdajúcim vekom, a práve tam sa hodí dobrý vitamín D. Výskum zistil, že ženy, ktoré boli v priebehu života vystavené nízkej úrovni slnečného žiarenia, mali tendenciu vstupovať do menopauzy skôr ako ženy, ktoré v priebehu času dostali viac slnečného žiarenia.

Aj keď príliš veľa UV žiarenia zo slnka môže spôsobiť aj zdravotné problémy, odborníci tvrdia, že vitamín D, ktorý potrebujete , je stráviť 10 až 30 minút na slnku niekoľkokrát týždenne. Len sa uistite, že si najskôr napeníte opaľovací krém !

Sledujte svoju konzumáciu alkoholu.

Je dokázané, že nadmerné pokračovanie konzumácie alkoholu urýchľuje nástup menopauzy. Je zaujímavé, že jedna štúdia ukázala, že „umiernení“ konzumenti alkoholu, tj. Ženy, ktoré konzumujú celkovo jeden až tri nápoje týždenne, zaznamenajú neskorší nástup menopauzy ako tí, ktorí nepijú alkohol vôbec. (Divné, že?)

To znamená, že rozdiel medzi osobami, ktoré nepijú a majú miernu konzumáciu, bol minimálny. Vyhýbajte sa nadmernému pitiu, ale nemusíte sa stresovať tým, že si dáte pár nápojov – alebo budete mať lepšiu noc vonku – sem tam.

Prestať fajčiť.

Ak ste fajčiarom, môže byť čas znížiť alebo ideálne prestať úplne. Vedci z Hongkongu zistili, že fajčiari majú tendenciu vstúpiť do menopauzy v priemere o rok skôr ako nefajčiari. Fajčenie navyše ešte viac zhoršuje vaše zdravie po menopauze, vrátane zvyšovania rizika kardiovaskulárnych chorôb , zvyšovania pravdepodobnosti nespavosti a ďalších.

Obmedzte na kofeín.

Kofeín je súčasťou kategórie zvanej „spúšťacie jedlá“, ktorá tiež zahŕňa veci ako jedlá s rafinovaným cukrom, ktoré môžu vyvolať niektoré z výraznejších príznakov menopauzy.

Výskum ukazuje, že vyššia konzumácia kofeínu pravdepodobne spôsobí návaly horúčavy a podobné problémy spojené s reguláciou teploty.

Jedzte jedlá bohaté na vápnik.

Podobne ako vitamín D, aj vápnik má zásadný význam pre zdravie kostí, keď starneme, takže je skvelé neustále konzumovať potraviny bohaté na vápnik, ako sú syry, jogurty, fazuľa, šošovica, mandle a tmavá listová zelenina, ako je špenát a kel.

Pravidelne majte sex.

Toto je zábava! Štúdia University College London z roku 2020 dospela k záveru, že ženy, ktoré majú sex viac ako raz mesačne, vstupujú do menopauzy neskôr ako ženy, ktoré sexujú menej často. Vedci stále skúmajú súvislosť medzi sexom a menopauzou, ale prečo ich výsledky dobre nevyužiť?

Udržujte si zdravú váhu.

Dosiahnutie a zvládnutie zdravej hmotnosti je dôležité pre udržanie toľkých procesov vášho tela v prevádzkyschopnom stave a tiež pre oddialenie a následné zmiernenie alebo zmiernenie prejavov klimaktéria .

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako môžu konkrétne faktory vo vašom vlastnom živote ovplyvniť nástup alebo oneskorenie menopauzy, môže to byť ten pravý čas na rozhovor so svojím lekárom!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *